IZOLACJE BEZPOWŁOKOWE

TZW. „BIAŁA WANNA”

Technologia białej wanny może być zastosowana dla kondygnacji podziemnych, zbiorników, ramp zjazdowych i innych elementów narażonych na działanie wody. Ideą technologii jest brak konieczności zastosowania hydroizolacji powłokowej a co za tym idzie elementy konstrukcyjne: płyty fundamentowe, ściany fundamentowe zewnętrzne, stropy nad garażami mające kontakt z gruntem pełnią jednocześnie funkcję izolacyjną. Przegrodą dla wody jest sam beton (o odpowiednio dobranej recepturze potwierdzonej przez AquaBerg) wraz z systemem uszczelnień przerw roboczych i dylatacyjnych. Największą trudność z punktu widzenia Wykonawcy konstrukcji stanowi ścisła współpraca pomiędzy Inwestorem, GW, projektantami, wytwórnią betonu oraz firmą wykonującą hydroizolację. Niezbędne są dokładne ustalenia już na etapie przygotowania realizacji dotyczące planowanego rozmieszczenia przerw technologicznych, dylatacyjnych oraz skurczowych, zastosowania odpowiednio przygotowanego betonu (oraz jego prawidłowego wbudowania), zachowania minimalnej grubości elementów (które mają być wykonane w technologii „białej wanny”), ograniczenia zarysowania elementów konstrukcyjnych oraz szczelnego wykonania wszystkich styków i połączeń. Prosimy o kontakt w celu zapoznania się ze szczegółowymi wytycznymi technologii. Oferujemy doradztwo na etapie przygotowania ofert, dobór odpowiedniego rozwiązania oraz doradztwo już podczas realizowania obiektów.

pręty zbrojeniowe wystają z betonu. Tehnologia białej wanny użyta przez aquaberg.pl
zbrojenie oraz szalunki do fundamentów. Tehnologia białej wanny użyta przez aquaberg.pl
Wykop fundamentowy, zabezpieczony folia. Tehnologia białej wanny użyta przez aquaberg.pl
Doł pod fundament, zabezpieczony folią, na niej przewody instalacyjne oraz zbrojenie.Tehnologia białej wanny użyta przez aquaberg.pl
Doł pod fundament, zabezpieczony folią, na niej przewody instalacyjne oraz zbrojenie.Tehnologia białej wanny użyta przez aquaberg.pl
Zbrojenie przygotowane pod szyb windowy. Tehnologia białej wanny użyta przez aquaberg.pl

Izolacja Powłokowa

Masy Izolacyjne - KÖSTER

W wachlarzu naszej działalności stałe miejsce mają produkty marki KOESTER, wykonujemy izolacje powłokowe części podziemnych, ścian fundamentowych , ław fundamentowych, zbiorników itp. Dobór odpowiednich produktów w zależności od występujących warunków gruntowo wodnych oraz przeznaczenia obiektu ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia szczelności inwestycji. Dzięki stałej współpracy z doświadczonymi technologami KOESTER, możemy liczyć na ich pomoc w szczególnie trudnych warunkach, by sprostać Państwa oczekiwaniom.

W 233 033 - KÖSTER NB Elastik szary

Dwuskładnikowa, elastyczna, wodoszczelna, zaprawa hydroizolacyjna. KÖSTER NB Elastik szary pokrywa rysy do 2 mm, wykazuje wysoką odporność na ścieranie i bardzo dobrą przyczepność do wszystkich podłoży mineralnych. Stosowana jest do izolacji obciążonych mechanicznie i narażonych na zarysowanie powierzchni zbiorników, basenów, tarasów, balkonów oraz pod okładziny ceramiczne.
Instrukcja techniczna

W 252 032 - KÖSTER Deuxan 2K

Dwuskładnikowa, elastyczna, pokrywająca rysy, modyfikowana tworzywami sztucznymi bitumiczna masa izolacyjna (KMB) stosowana do hydroizolacji budynków. Odporna na wodę pod ciśnieniem. Tworzy berierę przeciw przenikaniu radonu.
Instrukcja techniczna

W 250 028 - KÖSTER Bikuthan 2K

Dwuskładnikowa, bezrozpuszczalnikowa, elastyczna, pokrywająca rysy, modyfikowana tworzywami sztucznymi bitumiczna masa izolacyjna (KMB) z dodatkiem granulek polistyrenu. Stosowana do hydroizolacji części budynków mających kontakt z gruntem - do hydroizolacji fundamentów, ścian piwnic, płyt fundamentowych.
Instrukcja techniczna

NB ELASTIK

pręty zbrojeniowe wystają z betonu. Tehnologia białej wanny użyta przez aquaberg.pl
zbrojenie oraz szalunki do fundamentów. Tehnologia białej wanny użyta przez aquaberg.pl

Źródło: koester.pl

Membrany

CETCO-VOLTEX

Jednym z wykorzystywanych przez nas systemów izolacji powłokowej jest produkt CETCO- VOLTEX, są to membrany hydroizolacyjne wykonane z zespolenia trzech produktów: granulatu bentonitowego (w ilości 4,8 kg/m2), tkaniny i włókniny polipropylenowej. W kontakcie z wodą bentonit może zwiększyć swoją objętość nawet piętnastokrotnie. W celu prawidłowego funkcjonowania, maty bentonitowe wymagają ograniczenia swobody pęcznienia, przez dociśnięcie do izolowanej powierzchni. Stosuje się je w częściach podziemnych budynków (poziomych oraz pionowych), tunelach, stałych obudowach wykopów itp. Wśród wielu zalet wymienić należy właściwości samouszczelniające, szybkość i łatwość montażu czy brak konieczności stosowania dodatkowych warstw ochronnych czy dociskowych. Voltex stanowi izolację przeciwwodną typu ciężkiego. W celu przedstawienia oferty prosimy o kontakt.

Membrany

Membrany fundamenowe

Samoprzylepna membrana produkowana z bitumu modyfikowanego elastomerem SBS, połączonego z osnową o dużej wytrzymałości oraz specjalnie zaprojektowaną mieszanką na powierzchni górnej membrany, której zadaniem jest trwałe związanie z mieszanką betonową. COLPHENE BSW H jest stosowana, do poziomych izolacji części podziemnych. COLPHENE BSW H rozkłada się luźno, spodnią stroną do zaakceptowanego podłoża (beton lub zagęszczony piasek). Zakłady są zgrzewalne. Jest rekomendowane ułożenie membrany COLPHENE PROTECT`R na membranie COLPHENE BSW H, przed wykonaniem zbrojenia i betonowania płyty fundamentowej. Wszelkie przebicia, przejścia instalacyjne, nieciągłości są miejscami najbardziej narażonymi na przecieki, dzięki uzupełnieniu systemu o jednoskładnikową żywicę hydroizolacyjną (ALSAN FLASHING na bazie poliuretanu i bitumu, odporny na działanie promieniowania UV) możemy zapewnić szczelność części podziemnej konstrukcji. W celu przedstawienia oferty prosimy o kontakt.

Iniekcje i Prace Naprawcze

Grawitacyjne

Polegają na wprowadzeniu środka hydrofobizującego do ścian, pozwalają na usunięcie wilgoci. Sposób wykonania: otwory w przegrodzie o głębokości 2-3cm są wykonywana pod kątem 15-30 st dzięki czemu płyn samoistnie dzięki grawitacji migruje w głąb muru. Metoda ta jest stosowana w przypadku murów, w których wilgotność nie przekracza 10%.

Ciśnieniowe

Ta metoda wzmocnienia, uszczelniania konstrukcji oraz usuwania przecieków (uszczelnienie rys i pęknięć, przerw roboczych, otworów po ściągach szalunkowych itp) polegająca na wtłoczeniu pod ciśnieniem odpowiednio dobranego iniektu przez układ nawierconych otworów. Materiałem iniekcyjnym mogą być: żywice mineralne, epoksydowe lub poliuretanowej. Wypełnione zostają nie tylko widoczne otwory, ale również drobne rysy i pory.

Strukturalne

wykonuje się w celu zabezpieczenia przeciwwodnego obiektu, z błędnie wykonaną hydroizolacją. Wykonywane od wewnątrz budynku powodują wytworzenie szczelnej struktury nieprzepuszczającej wody. W istniejącej ścianie nawiercane są otwory w odstępach 15-25cm o głębokości 2/3 grubości muru, montowane są w nich pakery, za pomocą których w ścianę pod ciśnieniem pompowana jest żywica poliuretanowa (kolejność iniekcji- od dołu do góry), po zainiekowaniu żywicy demontuje się pakery i naprawia ścianę.

Kurtynowe

W przypadku braku możliwości odkopania obiektu i wykonania izolacji powłokowej od zewnątrz stosuje się również iniekcje kurtynowe. Wykonuje się siatkę otworów na wskroś przegrody i wtłacza np.: żel akrylowy na styku z gruntem. Dzięki krótkiemu czasowi reakcji materiał tworzy „zasłonę” - kurtynę i chroni przegrodę przed wnikaniem wody.

Krystaliczne

Technologia wykorzystywana do wytworzenia poziomej i pionowej izolacji w murach zawilgoconych na skutek podciągania kapilarnego. Izolacja może być wykonywana bez konieczności odkopywania obiektu. Technologia nie przewiduje wstępnego osuszenia ani odsalania murów- wprost przeciwnie- im bardziej zawilgocony mur tym jest skuteczniejsza. Przed przystąpieniem do iniekcji otwory są dodatkowo zwilżane. Wykorzystany preparat wytwarza w murze blokadę przeciwwilgociową, za pomocą zjawisko krystalizacji.